Nawigacja

 • Opłaty za obiady

  Prosimy o pilne uregulowanie zaległości za obiady zarówno dzieci przedszkolnych jak i szkolnych.

  Jednocześnie przypominamy, że termin płatności upływa 15 dnia danego miesiąca.

  OD WPŁAT PO TERMINIE NALICZNE SĄ USTAWOWE ODSETKI

  Informacje na temat zadłużenia w sekretariacie szkoły.

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

         22 czerwca 2018 r. po trudach pracy i nauki uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Systematyczna praca zaowocowała, co widać było szczególnie na świadectwach z biało-czerwonym paskiem. Oprócz uczniów wyróżnionych postępami w nauce nagrody otrzymali również uczniowie ze 100% frekwencją, jak również dominujący w czytelnictwie. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy miłego i bezpiecznego odpoczynku wakacyjnego.

   

  fotorelacja

 • Zakończenie roku szkolnego

   

  Ogłoszenie w sprawie zakończenia roku szkolnego 2017/2018

  w Szkole Podstawowej
  im. Orła Białego w Czółnach

  22 czerwca 2018 roku

  Program:

  • 830 spotkanie przedszkolaków
   i uczniów w sali gimnastycznej: wręczenie nagród, dyplomów
   i świadectw
  • 1000 Msza Święta w kościele parafialnym w Niedrzwicy Dużej

   

  Praca przedszkola w tym dniu bez zmian

 • Podsumowanie projektu „Zdrowe dziecko”

              8 czerwca uczniowie naszej szkoły mieli okazję sprawdzić swoje kulinarne talenty. Każda klasa z wychowawcą przygotowała pyszną i zdrową sałatkę, a to wszystko w ramach podsumowania projektu „Zdrowe dziecko”, który realizowany był w tym roku szkolnym w naszej szkole. W akcji wzięła również udział klasa „0” oraz przedszkolaki. Projekt dał się we znaki w całym drugim półroczu. Mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu z p. dietetyk, zorganizowany został tydzień herbaciany, w którym w każdym dniu tygodnia gościła w stołówce inna herbata, z wyjaśnieniem jej właściwości zdrowotnych. Zorganizowano również konkursy: plastyczny, literacki oraz quiz wiedzy o zdrowym odżywianiu. Na lekcjach matematyki uczniowie poznali i obliczali wskaźnik BMI, a na lekcjach z wychowawcą analizowali piramidę żywieniową, etykiety opakowań produktów spożywczych oraz prawa konsumenta. Na zajęciach z języka angielskiego i niemieckiego uczniowie pisali przepisy na sałatki w językach obcych, a także nagrywali filmiki z komentarzami jak krok po kroku wykonać taką sałatkę. Projekt koordynowały p. Sylwia Wójcik i p. Anna Sulowska.

   

  fotorelacja

 • Zaproszenie na piknik rodzinny

 • W związku ze zmianą przepisów dotyczących ochrony danych osobowych
  prosimy
  o złożenie podpisów na kartach informacyjnych dotyczących bezpośredniego zbierania danych, które znajdują się u wychowawców klas.
  Podpis powinien być złożony przez oboje rodziców.
  Podpisy należy złożyć w terminie do 22 czerwca 2018 r u wychowawców klas.

 • 01 CZERWCA 2018 R (PIĄTEK) JEST DNIEM WOLNYM OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

  ZAPEWNIAMY OPIEKĘ ŚWIETLICOWĄ W GODZ.8.00-15.00

  OBIAD DLA DZIECI SZKOLNYCH TYLKO PO WCZEŚNIEJSZYM ZGŁOSZENIU W SEKRETARIACIE LUB W KUCHNI

  PRZDSZKOLE PRACUJE NORMALNIE

 • PRZYPOMNIENIE

           Przypominam uczniom z kl. V-VII, którzy zgłosili chęć przygotowania prac na konkurs historyczny „Polska - nasza Niepodległa”, że z końcem miesiąca upływa termin składania tych prac w szkole. W załączniku przesyłam regulamin konkursu (pewnie zgubiliście ;)…).

  Regulamin_V_Konkursu_Historycznego...._(2).pdf

  Życzę oryginalnych pomysłów i miłej pracy!

  Pozdrawiam

  Joanna Łukasik

 • „POKOLORUJ SWÓJ ŚWIAT” – konkurs dla uczniów szkół podstawowych

    „POKOLORUJ SWÓJ ŚWIAT” – konkurs dla uczniów szkół podstawowych         

   

              Samorząd Województwa Lubelskiego zaprasza uczniów szkół podstawowych z naszego regionu do udziału w  konkursie plastycznym „Pokoloruj swój Świat”. Zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu ukazującego zanieczyszczenia cywilizacyjne oraz promującego zrównoważony rozwój. Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni tabletami, smartfonami i aparatami fotograficznymi ufundowanymi ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

  Czekamy na projekty:

  • wykonane dowolną techniką artystyczną (samodzielnie lub przy pomocy opiekuna),
  • w formacie A3 (wymiar przestrzenny: płaski),
  • które równocześnie przedstawiają przeciwstawne oblicza środowiska – skażone i wolne od zanieczyszczeń.

  Do pracy należy dołączyć krótki opis pracy plastycznej, wskazując rodzaj przedstawionych zanieczyszczeń oraz sposób im zapobiegania (maks. 20 zdań).

  Konkurs przeprowadzony będzie z podziałem na grupy wiekowe:

  • grupa 1 – klasy I-IV,
  • grupa 2 – klasy V-VIII.

  Uwaga: Prace uczniów mogą zgłaszać jedynie szkoły podstawowe, przy czym jeden uczeń może wysłać maksymalnie jedną pracę, a jedna szkoła – maksymalnie po trzy prace z każdej grupy wiekowej.

  Zgłoszenia prosimy przesyłać do 30 września 2018 r. (decyduje data wpływu) na adres:
  Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie
  ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin
  z adnotacją: Departament Rolnictwa i Środowiska – konkurs „Pokoloruj swój Świat”.

  Komisja konkursowa wyłoni i nagrodzi 10 prac w każdej grupie. Najzdolniejsi autorzy otrzymają: tablety (za I miejsce), telefony komórkowe (II miejsce) oraz aparaty fotograficzne (III miejsce). Do pozostałych wyróżnionych (miejsca IV-X) trafią gry planszowe.

  Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać pod numerem (81) 478 13 28 u Beaty Gajak z Departamentu Rolnictwa i Środowiska UMWL.

  Patronat medialny nad konkursem objęło Polskie Radio Lublin.

  szczegóły: http://www.lubelskie.pl/aktualnosci/pokoloruj-swoj-swiat-konkurs-dla-uczniow-szkol-podstawowych/

 • Sukces Otylii Wójcik podczas Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegamy Pożarom’ 2018”

             Uczennica klasy zerowej Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czółnach Otylia Wójcik wykonała na zajęciach pracę na temat straży pożarnej. Praca wykonana pod okiem wychowawczyni pani Moniki Zięby przeszła wszystkie etapy konkursu „ Zapobiegamy Pożarom 2018( gminny, powiatowy, wojewódzki oraz ogólnopolski). Na etapie ogólnopolskim w swojej kategorii wiekowej(przedszkola) Otylia zajęła III miejsce. Po odbiór nagrody została zaproszona wraz ze swoimi rodzicami oraz opiekunem do Warszawy. Uroczyste wręczenie dyplomu oraz nagrody odbyło się w Wilanowie dnia 20 kwietnia 2018 roku. Dyplom został podpisany przez Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemara Pawlaka.

             24 kwietnia 2018 r Otylia Wójcik i pani Monika Zięba zostały zaproszone do Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Lublinie, gdzie zostały wręczone dyplomy, podziękowania wyróżnionym dzieciom na etapie wojewódzkim.  Sukces Otylki sprawił radość całej społeczności szkolnej i zachęcił inne dzieci do twórczej pracy.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.