Nawigacja

 • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

  PROSIMY O PRZYNIESIENIE CIASTA NA KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ
  16 GRUDNIA 2018 R (NIEDZIELA)
  W NIEDRZWICY DUŻEJ

   

  PROSIMY O PRZYNIESIENIE CIASTA DO STOŁÓWKI SZKOLNEJ SP W CZÓŁNACH  W PIĄTEK 14 GRUDNIA W GODZINACH POPOŁUDNIOWYCH ORAZ W SOBOTĘ 15 GRUDNIA
  W GODZ. 8.00-10.00

   

  RADA RODZICÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ
  W CZÓŁNACH

 • WIGILIA SZKOLNA 20 GRUDNIA 2018 R. (CZWARTEK)

  Poszczególne klasy przygotowują następujące dania:

  Klasa 0 – owoce

  Klasa I – śledzie

  Klasa II – racuchy

  Klasa III – sałatka śledziowa

  Klasa IV – pierogi

  Klasa V – sałatka jarzynowa

  Klasa VI – kompot z suszu

  Klasa VII – ryba po grecku

  Klasa VIII - paszteciki

 • Projekt z klasą

  Zachęcamy do oddawania głosów na projekt klasy 7 i 8 "Przez tradycję do nowoczesności" :

  https://www.projektzklasa.pl/component/projektzklasa9/projekt/2355

  Głosowanie internetowe na nasz nr 2355 projekt trwa do 13 grudnia 2018r. do północy (23:59).

  W głosowaniu internetowym może wziąć udział każdy, kto przed oddaniem pierwszego głosu:

  - wejdzie na stronę konkursu - www.projektzklasa.pl,
  - kliknie przycisk „Głosuj” przy wybranej przez siebie pracy konkursowej,
  - wypełni wyświetlony formularz głosowania podając imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu oraz prawidłowo wpisze wyświetlające się hasło internetowe we wskazane pole,
  - aktywuje link, który zostanie automatycznie wysłany na adres e-mail Uczestnika,
  - zaakceptuje Regulamin głosowania oraz wyrazi zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Organizatora w celu niezbędnym do przeprowadzenia głosowania.

  2. Kolejne oddanie głosu przez Uczestnika będzie się odbywało poprzez kliknięcie przycisku „Głosuj” przy wybranej pracy konkursowej, podanie adresu e-mail i wpisanie wyświetlającego się hasła internetowego oraz aktywację linku wysłanego na podany adres e-mail.

  3. Aktywacja linku przysłanego przez Administratora konkursu jest konieczna przy każdorazowym oddawaniu głosu. Link ten jest aktywny do północy dnia w którym został oddany głos. Dopiero aktywacja linku powoduje poprawne oddanie głosu na wybraną pracę konkursową.

  4. Uczestnik może oddać tylko jeden głos dziennie na jeden projekt w danej kategorii wiekowej.

  5. Uczestnik może wypełnić tylko jeden formularz głosowania, podać tylko jeden adres e-mail i tylko z tego adresu e-mail może oddawać głosy.

  Zapraszamy do poparcia naszej inicjatywy, a za oddane głosy z góry dziękujemy

 • 100 – lecie odzyskania niepodległości

              Aby godnie uczcić tak piękną rocznicę, postanowiliśmy w naszej szkole poświęcić 100-leciu odzyskania niepodległości cały dzień. W piątek, 9 listopada nie było lekcji. Rano wszyscy uczniowie ze swoimi wychowawcami przygotowali kotyliony w biało – czerwonych barwach, które dumnie nosili przez cały dzień. Kolejną atrakcją było spotkanie z zawodowymi żołnierzami. Przedstawiciele polskiej armii prezentowali tajniki swojej profesji i odpowiadali na liczne pytania młodych ludzi.

        O godz. 11.11 wraz z innymi uczniami polskich szkół uroczyście odśpiewaliśmy wszystkie zwrotki naszego hymnu państwowego, Mazurka Dąbrowskiego. W tak podniosłej chwili oczywiście nie mogło zabraknąć szkolnego sztandaru.

        Następnie przedstawiciele wszystkich klas zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, w którym przybliżyli zebranym czasy zaborów i drogi Polaków do odzyskania niepodległości. Słowo i pieśń wzbogacała prezentacja multimedialna z dziełami malarskimi. Nacechowane patriotycznie wiersze i piosenki oraz odczytany List od Polski do młodych Polaków wniosły dumę z dokonań przodków i zachęciły do postaw patriotycznych w czasach współczesnych. Mamy nadzieję, że także skłoniły - przynajmniej niektórych - do pogłębienia wiedzy historycznej o naszej Ojczyźnie.

         Po wystąpieniach gości nadszedł czas na ostatni punkt programu dnia – spotkanie z mistrzynią w strzelectwie sportowym. Potem  można było spróbować biało – czerwonych ciasteczek i 100 – centymetrowego ciasta – oczywiście biało – czerwonego.

         Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Alina Kłos podziękowała wykonawcom akademii nie szczędząc słów uznania dla nich. Jak podkreśliła, niełatwo jest zrozumieć takie pojęcia jak wojna czy niewola, ale właśnie poprzez organizację takich uroczystości możemy choć trochę przybliżyć te zagadnienia oraz uczyć patriotyzmu i szacunku dla ojczyzny.

        Dzięki takiej lekcji patriotyzmu młode pokolenie miało okazję uświadomić sobie, że warto również dziś kultywować pamięć o przodkach, interesować się rodzimą kulturą, historią, a godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości. 

  Fotorelacja
   

 • WARTO BYĆ POLAKIEM

  „Historia jest nauką o ludziach,

  którzy żyją w określonym czasie i miejscu,

   i podejmują ważne decyzje”

  Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty

   

  „Warto być Polakiem - Test wiedzy historycznej z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości” to konkurs dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, który Kurier Lubelski zorganizował wspólnie z Kuratorium Oświaty w Lublinie.
                Test dotyczył historii Polski w latach 1918-1925. Do udziału zgłosiło się 376 szkół z całego województwa. W piątek, 12 października uczniowie podzieleni na kategorie wiekowe przystąpili do pierwszego etapu - międzyszkolnego. Pytania testowe zostały ułożone przez znanego lubelskiego historyka, Macieja Białka.

  Finał wojewódzki odbył się 7 listopada w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Wzięło w nim udział 1068 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie przygotowani przez p. Joannę Łukasik:

  Julia Nowak z kl. VIII,

  Adam Bednarczyk z kl. VIII,

  Maciej Wróbel z kl. VIII

  Konrad Sapiński z kl. VI.

  Niestety nikomu z nich nie udało się stanąć na konkursowym podium. Pozostaje satysfakcja ze zdobytej wiedzy i nowych doświadczeń.

 • ZNICZE DLA WOŁYNIA

         Już po raz dziesiąty Fundacja Niepodległości, Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy i Lubelski Oddział TVP zorganizowały zbiórkę zniczy dla Wołynia. Akcja ma na celu uświadomienie Polakom, że za wschodnią granicą znajdują się groby naszych rodaków, którzy przed wybuchem II wojny światowej żyli i mieszkali w Polsce.

                  Z inicjatywy nauczyciela języka polskiego i historii, p. Joanny Łukasik i Szkolnego Koła Wolontariatu w naszej szkole została zorganizowana zbiórka zniczy w kolorach białym i czerwonym. W dniach 29 – 31 października zgromadzono kilkadziesiąt zniczy, które 1 listopada zostały przekazane organizatorom akcji. W dniach 4 i 5 listopada białe i czerwone światła pamięci zapłonęły na polskich cmentarzach na Wołyniu.

 • BohaterON. Włącz historię

         Październik to miesiąc, w którym Polska pamięta o heroizmie powstańców warszawskich z racji dnia zakończenia tego zrywu mieszkańców naszej stolicy przeciwko niemieckim okupantom. Niektórzy z nich jeszcze żyją. Dlatego z inicjatywy Fundacji Sensoria z Wrocławia powstała ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego poprzez wysłanie im kartek pocztowych.

                   Nasza szkoła również włączyła się do tej akcji. Uczniowie kl. II, IV, V, VI, VII i VIII pod opieką wychowawców i nauczyciela historii, p. Joanny Łukasik wypełnili kartki pocztowe do Bohaterów, wyrażając w nich swój podziw dla Ich odwagi i wytrwałości oraz wdzięczność za podjęcie trudu walki o wolną Polskę.

                  Mamy nadzieję, że akcja BohaterON. Włącz historię przyczyni się do edukacji młodych Polaków i krzewienia postaw patriotycznych, wzmocni ich poczucie tożsamości narodowej i pomoże budować wrażliwość społeczną.

 • Dziękujemy bardzo za udział w niedzielnej akcji sprzedaży ciasta na rzecz chorego Kuby Zygo.

  Dziękujemy za przyniesienie ciasta, pomoc w sprzedaży oraz wszelkie złożone datki.

  Zebraliśmy pokaźną sumę pieniążków.

  W środę 05.12.2018 r. o godz. 8.00 odbędzie się zebranie Rady Rodziców, na którym zostanie podjęta decyzja jak rozdysponować uzbieraną kwotę.

  Serdecznie zapraszamy!

  RADA RODZICÓW SZKOŁY W CZÓŁNACH

 • Pomoc dla Kuby Zygo

  2 GRUDNIA 2018 r. POD KOŚCIOŁEM W NIEDRZWICY DUŻEJ ODBĘDZIE SIĘ SPRZEDAŻ CIASTA

   DOCHÓD Z TEJ AKCJI PRZEZNACZONY ZOSTANIE NA WSPARCIE KUBY ZYGO CHOREGO NA BIAŁACZKĘ

   

  OSOBY, KTÓRE CHCĄ WESPRZEĆ NASZĄ AKCJĘ PROSIMY O PRZYNIESIENIE CIASTA DO STOŁÓWKI SZKOLNEJ SP W CZÓŁNACH  W PIĄTEK 30 LISTOPADA W GODZINACH POPOŁUDNIOWYCH ORAZ W SOBOTĘ 1 GRUDNIA W GODZ. 8.00-12.00

 • Film „Niepodległość- okiem i sercem”

         Uczniowie klasy VII i VIII wraz z p. Edytą Bakoń mają zaszczyt zaprezentować film pt. „ Niepodległość- okiem i sercem”, który został nagrodzony I miejscem w Gminnym Konkursie „Niepodległość- okiem i sercem”.
   

  Zapraszamy do oglądania : https://youtu.be/b711tN-t-yA

 • Zabawa andrzejkowa

 • Kiermasz na rzecz Kubusia Zygo

   

  W dniach 4-5 grudnia 2018 r. odbędzie się w naszej szkole kiermasz (wzorowany na kiermaszu dla hospicjum) na którym będziemy sprzedawać słodkie i słone przekąski przygotowane przez uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami. Dochód z akcji zostanie w całości przekazany na rzecz Kubusia Zygo – naszego przedszkolaka, który zmaga się z białaczką.

   

  Harmonogram akcji:

  4 grudnia (wtorek) – artykuły przynoszą   

                                        uczniowie klas IV – VIII

  5 grudnia (środa) - artykuły przynoszą

                                    uczniowie klas I – III

                                    i przedszkole

 • Szlachetna paczka

  SZLACHETNA PACZKA

   

  PRZYNOSIMY:

   

  • ARTYKUŁY SPOŻYWCZE O DŁUGIM TERMINIE PRZYDATNOŚCI (KASZE, RYŻ, MAKARONY, CUKIER, PRZYPRAWY, OLEJ, HERBATA, KAWA ITP.)
  • ARTYKUŁY HIGIENICZNE (MYDŁO, ŻEL, SZAMPON, ITP.)
  • PIELUSZKI W ROZMIARZE 4 (LUB WIĘKSZE)
  • ŚRODKI CZYSTOŚCI (PROSZEK/PŁYN DO PRANIA/PŁUKANIA, PŁYN DO MYCIA NACZYŃ, ITP.)
  • RĘCZNIKI, POŚCIEL

   

   

  AKCJA TRWA DO 19.12.2018 r.

 • Zebranie Rady Rodziców i Trójek klasowych

   Dnia 21.11.2018 r (środa) o godz. 18.00 odbędzie się zebranie Rady Rodziców i Trójek klasowych.

   

  Zapraszamy

    

   

 • Publikacje Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie

  Szanowni Państwo,

   zapraszamy do zapoznania się z tegorocznymi publikacjami Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie. Zostały przygotowane z myślą o pracownikach szkół i poradni (pomagających uczniom w zakresie wyboru etapów kształcenia, diagnozy i rozwoju kompetencji, prowadzących zajęcia doradztwa zawodowego), jak i samych uczniach i innych osobach zainteresowanych planowaniem swojej kariery.

   Ranking szkół wyższych według poziomu bezrobocia absolwentów (rok akademicki 2016/2017)

  http://wuplublin.praca.gov.pl/documents/165685/1482081/Rok%20akademicki%202016-2017/083557a5-2ce0-45e9-9b7f-dd61b47bc17a?t=1541421757448

   Rynek pracy – perspektywa zatrudnionych w województwie lubelskim. Raport z badań ilościowych w województwie lubelskim

  http://wuplublin.praca.gov.pl/documents/165685/1195866/Rynek%20pracy%20-%20perspektywa%20zatrudnionych%20w%20wojew%C3%B3dztwie%20lubelskim%20-%202018/76079ba1-a057-4658-be5d-13710e2606da?t=1540549697565

   Analiza branży hotelarsko-gastronomicznej w województwie lubelskim. Raport z badań ilościowych i jakościowych

  http://wuplublin.praca.gov.pl/documents/165685/1195866/Analiza%20bran%C5%BCy%20hotelarsko-gastronomicznej%20-%202018/d89fda05-d0a8-4f38-87d8-3d4a97978693?t=1540549662300

   Publikacje z lat poprzednich:

  http://wuplublin.praca.gov.pl/rynek-pracy/statystyki-i-analizy/lorp/od2015

   Dysponujemy również materiałami w wersji drukowanej, które mogą zostać Państwu nieodpłatnie przekazane (ilość egzemplarzy jest ograniczona). W celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt:

   Angelika Bil - tel. (81) 46 35 335

   Z wyrazami szacunku

   Wydział Badań i Analiz

  Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI

   Dnia 23.11. 2017 r. odbędzie się spotkanie rodziców uczniów naszej szkoły

  Porządek:

  ·               godz.1700- 1730 zebranie ogólne ze wszystkimi rodzicami uczniów naszej szkoły-informacje ogólne

  ·               godz. 1730 spotkanie rodziców uczniów z wychowawcami i nauczycielami (postępy w nauce, zachowanie, sprawy klasowe).

   

  Obecność na zebraniu obowiązkowa.

   

   

   

    

   

 • Wycieczka na groby żołnierskie

         Dnia 31 października klasy II i III wraz z wychowawczyniami odwiedziły groby żołnierskie z czasów I wojny światowej znajdujące się w Wierzchowiskach Starych i Grabówce. Uczniowie zapalili znicze, jako znak pamięci o poległych, zapoznali się z historią odwiedzonych miejsc. Inicjatywa ta związana była z obchodami Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych. Następnie udaliśmy się do pobliskiego lasu, gdzie spędziliśmy czas na wspólnych zabawach. Obserwowaliśmy też zmiany w przyrodzie, które niesie jesień.

  Wycieczka na groby żołnierskie - Obrazek 1

   

 • Zaproszenie na obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

  Społeczność Szkoły Podstawowej

  im. Orła Białego w Czółnach

 • 02 listopada 2018 r -DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

  Opieka świetlicowa 8.00-15.00.

  Przedszkole pracuje bez zmian.

 • Wycieczka do Puław

  Relacja uczennicy z wycieczki szkolnej do Puław

   

              We wtorek 9 października 2018 roku byliśmy z klasą na wycieczce w Puławach, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych oraz  w kinie w Nałęczowie.

              Najpierw pojechaliśmy do Puław. Tam odbyły się warsztaty na dwa tematy: Geometria
  i barwa w obrazach. Stwórz miasto od nowa
  oraz Cukrem malowane. Oglądaliśmy obrazy
  i rozmawialiśmy o nich, jak i z czego powstawały. Później sami malowaliśmy kopię wybranego dzieła. W drugiej części natomiast dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o cukrze. Następnie sami wykonywaliśmy prace z użyciem kolorowego słodkiego produktu.

              W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Nałęczowie w kinie „Cisy”, gdzie byliśmy widzami seansu filmowego Biały Kieł.

              Uważam, że ta wycieczka była ciekawa i udana. Film podobał mi się i polecam go wszystkim do obejrzenia.

   

  Fotorelacja

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Czółnach
  Czółna 103
  24-220 Niedrzwica Duża
 • (081) 5175035
  kom. 665711035

Galeria zdjęć