Nawigacja

 • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

  Informujemy, że terminie od 01 marca 2018 r. do 15 marca 2018 r. przeprowadzona zostanie rekrutacja do przedszkola.  Prosimy o złożenie w w/w terminie wypełnionych wniosków w sekretariacie szkoły. Druki można pobrać bezpośrednio w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły.

   

  Druki do pobrania:

  Wniosek_o_przyjecie_do_przedszkola.doc

  Zarzadzenie_Wojta_Gminy_Niedrzwica_Duza_w_sprawie_terminow_rekrutacji.pdf

  Uchwala_Rady_Gminy-kryteria_przyjecia_do_przedszkola.pdf

   

 • Ferie na lodowisku

  Ferie 2018 już za nami

   

              Tegoroczne ferie zimowe dla naszych uczniów były bezpieczne i udane. W pierwszym tygodniu upragnionego odpoczynku w szkole dla chętnych uczniów został zorganizowany czas na zajęciach dodatkowych. Uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności kulinarne, informatyczne, matematyczne a także spędzić miło czas z kolegami nad łamigłówkami lub grami planszowymi. Największą jednak atrakcją był wyjazd do Lublina, z którego skorzystało 43 osoby. W mieście wojewódzkim byliśmy na lodowisku ICEMANIA, spożyliśmy inne niż domowe śniadanie w KCF
  i obejrzeliśmy w multikinie bardzo ciekawy komediowy film, w którym mali kolesie mieli duże kłopoty czyli „Gnomy rozrabiają”.

             

                                                                                                                                    Alina Kłos

                                                 Eliza Wójcik

  Anna Słotwińska-Jakubowska

 • Dzień Bezpiecznego Internetu

                      

  KONKURSY

   

  W 14. edycji Dnia Bezpiecznego Internetu 2018, który w tym roku obchodzimy 6 lutego pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” główny nacisk zwracamy na konkursy, w których każdy użytkownik Internetu buduje bezpieczne i przyjazne środowisko online. Podczas obchodów chcemy podkreślić potencjał Internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

  W związku z powyższym zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czółnach do udziału w następujących konkursach:

  • Konkurs na plakat związany z bezpieczeństwem w sieci, zawierający hasło „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.
  • Konkurs na przygotowanie i zaprezentowanie prezentacji multimedialnej o tematyce związanej z hasłem 14. edycji: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” i bezpieczeństwem w sieci.
  • Konkurs literacki na wiersz, piosenkę lub rymowankę związaną z hasłem 14. Edycji: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” i bezpieczeństwem w sieci.
  • Konkurs matematyczny na ułożenie zadania matematycznego o tematyce związanej z zachowaniem bezpieczeństwa w Internecie.

  CELE KONKURSÓW:

  1. Popularyzacja tematyki związanej z bezpieczeństwem korzystania z portali internetowych oraz tworzeniem przyjaznej sieci.
  2. Podkreślenie potencjału Internetu do wykorzystania w edukacji, kontaktach z rówieśnikami oraz jako forma twórczej rozrywki.
  3. Rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną, komputerową, oprogramowaniem graficznym.
  4. Kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji.

   

  WARUNKI KONKURSU:

  • Praca wykonana indywidualnie w oparciu o m.in. treści zamieszczone na DBI: http://www.saferinternet.pl/dbi
  • Format plakatu min. A3 wykonany dowolną techniką z hasłem 14.edycji: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.
  • Prezentacja multimedialna promująca hasło 14. edycji i bezpieczeństwo w Internecie. W prezentacji musi być wizytówka autora oraz bibliografia.
  • Na wszystkich pracach musi znajdować się logo 14. edycji DBI oraz tegoroczne hasło: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.
  • Prace będą oceniane w kategoriach konkursowych tj. plakat, prezentacja multimedialna, wiersz, piosenka, rymowanka, zadanie matematyczne.
  • Praca musi zawierać wizytówkę autora tj. imię, nazwisko, klasa (na odwrocie pracy).
  • Dla wszystkich uczestników przewidziane są oceny z poszczególnych przedmiotów, dyplomy, a dla autorów najlepszych prac przewidziane są dodatkowo nagrody rzeczowe.

  Prace konkursowe należy złożyć u nauczycieli informatyki.

  Termin składania prac: do 23 lutego 2018 r. (piątek).

  KRYTERIA OCENY PRAC:

  Zgodność z tematem.

  Estetyka wykonania.

  Pomysłowość.

  Przy wykonywaniu prac konkursowych zachęcamy Was do odwiedzenia stron internetowych: dbi.pl, saferinternet.pl, dzieckowsieci.pl, sieciaki.pl, na których znajdziecie wiele przydatnych informacji i wskazówek dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu.

 • Zabawa choinkowa

 • Zaproszenie na dzień Babci i Dziadzia

 • Zebranie rodziców

   

  Dnia 26.01. 2018 r. odbędzie się spotkanie rodziców uczniów naszej szkoły

  Porządek:

  • godz.1700- 1730 zebranie ogólne ze wszystkimi rodzicami uczniów naszej szkoły (wyniki klasyfikacji, osiągnięcia dzieci, sprawy bieżące)
  • godz. 1730 spotkanie rodziców uczniów klas 0- VII z wychowawcami i nauczycielami (oceny za I semestr z nauki i zachowania, wskazówki do pracy w II semestrze).

   

  Ze względu na ważność omawianych spraw obecność na zebraniu obowiązkowa.

   

 • Bal karnawałowy

 • Spotkanie z Dzielnicowym

        W piątek tj. 19.01.2018 Naszą Szkołę odwiedził Dzielnicowy - asp. szt. Mariusz Kuna. Celem Jego wizyty była pogadanka na temat bezpieczeństwa w ferie. Nasz gość przestrzegł uczniów przed niebezpieczństwami, jakie kryją się w zimowych zabawach, a także poinformował jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Pan policjant zaprosił również uczniów do udziału w konkursie plastycznym – szczegóły na plakacie.

   

 • Wyniki konkursu plastycznego organizowanego przez Przedszkole w Czółnach

  Kategoria wiekowa 3-latki:

  • I miejsce- Amelia Madejczyk- Niedrzwica Duża
  • II miejsce- Paulinka Bednarczyk- Niedrzwica Duża
  • III miejsce- Julia Król- Sobieszczany, Paweł Bolko- Niedrzwica Kościelna

  Kategoria wiekowa 4-latki:

  • I miejsce- Kamil Majewicz- Czółna
  • II miejsce- Antonina Skiba- Sobieszczany
  • III miejsce- Emilia Kijek- Niedrzwica Kościelna, Emilia Tuziemska- Niedrzwica Duża

  Kategoria wiekowa 5-latki:

  • I miejsce- Paweł Guzek- Strzeszkowice
  • II miejsce- Krzysztof Dobrzyński- Niedrzwica Kościelna
  • III miejsce- Lorenzo Correa Ferreira- Krężnica Jara, Martyna Michalewska- Strzeszkowice

  Kategoria wiekowa 6-latki:

  • I miejsce- Dorotka Wałachowska- Niedrzwica Duża
  • II miejsce- Kacper Pietras- Czółna
  • III miejsce- Ola Nagajek- Sobieszczany, Agatka Augustynek- Krężnica Jara

   

  Wszystkim zwycięzcom  serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Zebranie Rady Rodziców i Trójek Klasowych

  14 grudnia 2017 r. ( czwartek) o godz. 17.00 odbędzie się zebranie Rady Rodziców i Trójek Klasowych

  Bardzo prosimy o obecność.

 • Spotkanie rodziców uczniów naszej szkoły

  Dnia 08.12. 2017 r. odbędzie się spotkanie rodziców uczniów naszej szkoły

  ·             godz.1700 -„Skąd się bierze agresja
  u dzieci i jak jej zapobiegać”
  -  prelekcja dla ogółu rodziców, którą poprowadzi Katarzyna Walczewska- psychoterapeuta dziecięcy (rodzice dzieci przedszkolnych i szkolnych)

  ·             Konsultacje indywidualne

  Zapraszamy

 • Andrzejki

        28 listopada 2017r. odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa. Oprócz zabawy uczniowie mieli okazję wziąć udział w dwóch akcjach. Zbierane były słodycze na akcję  „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” oraz sprzedawane ciasteczka z wróżbami w ramach akcji „Lubelszczyzna dla Syrii”. Bardzo dużą popularnością cieszył się konkurs na najbardziej oryginalną fryzurę, który wygrali Zuzia Pietrzak z klasy „0” oraz Dominik Całka z klasy VI. Nie zabrakło też tradycyjnych wróżb andrzejkowych, tj. lania wosku, ustawiania butów w stronę wyjścia na znak która panna pierwsza wyjdzie za mąż. Atrakcją były również wyścigi w jedzeniu jabłek oraz taniec na gazecie. Serdecznie dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za udział w organizacji imprezy.

   

 • Pasowanie na przedszkolaka

      W dniu 15 listopada odbyło się pasowanie przedszkolaków. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Zaprezentowały rodzicom piosenki i wiersze, których nauczyły się do tej pory. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a  pani dyrektor Alina Kłos z pomocą zaczarowanego ołówka dokonała pasowania. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom i upominek. Po części oficjalnej rodzice wraz z dziećmi zaproszeni zostali na wspólny poczęstunek. Całość uroczystości przygotowały nauczycielki: Monika Wójtowicz i Jolanta Walczak oraz pomoc nauczycielek Magdalena Pietrzak.   

 • 21 Jesienny Konkurs Recytatorski

  „Jesień przez górskie idąc przełęcze,

  Miast serca- liść mi szkarłatny wkłada-”

                               Bolesław Leśmian

       Komisja konkursowa pragnęła usłyszeć teksty uruchamiające wyobraźnię słuchaczy. Recytatorzy mieli zabrać słuchaczy w podróż marzeń, pełną piękna, niebanalnych metafor i literackich niespodzianek. Zadaniem uczestników była prezentacja repertuaru z zakresu literatury polskiej i obcej, pochodzącego z dowolnego okresu literackiego.

  Do etatu okręgowego zakwalifikowało się czworo naszych uczniów:

  Michał Dziekanowski-, „Co zginęło” ks. Jana Twardowskiego

  Borys Mańko-, „Baśniogród” Zbigniewa Dmitrocy

  Martyna Pietrzak- „Trzeba Marzyć” Jonasza Kofty

  Bartłomiej Sapiński- „Osioł i oślica” Zbigniewa Dmitrocy

  Mimo, iż było to premierowe wystąpienie naszych recytatorów poradzili sobie wzorowo i otrzymali głośne brawa za swoje prezentacje.

  Gratulujemy świetnej pasji i odwagi.

  Alina Kłos

 • Imieniny klasy III

       21 listopada odbyły się Imieniny Klasy III naszej szkoły. Uroczystość poprzedziły przygotowania zaproszeń, zabaw integracyjnych oraz poczęstunku dla gości. Poprzez wspólną zabawę uczniowie  mieli okazję do lepszego poznania się i pogłębiania wzajemnych relacji koleżeńskich.

  Na wspólne świętowanie zaproszono dzieci z klas 0- II razem
  z wychowawcami a podczas przerw śródlekcyjnych w zabawie brali udział uczniowie klas IV- VII. Trzecioklasiści świetnie poradzili sobie w roli gospodarzy. Dużo pozytywnych emocji wzbudziło klasowe rysowanie portretu wychowawcy, układanie puzzli na czas czy kalambury. Goście napotkali na trudności przy rozpoznawaniu bajek po wysłuchanym fragmencie czy rozwiązywaniu zagadek. Uczniowie klasy III walczyli natomiast o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia i Mistrza Ortografii. W pierwszej konkurencji zwyciężył Łukasz Wideński natomiast dyktando bezbłędnie napisali Mateusz Sadurski i Tomasz Walczak. Przedstawiciele poszczególnych klas walczyli o Tytuł Mistrza Tańca z krzesłami czy Mistrzów Tańca na gazecie. Oprócz dobrej zabawy były do zdobycia ciekawe nagrody ufundowane przez rodziców. W przerwach pomiędzy konkurencjami wszyscy tańczyli do ulubionych przebojów muzycznych solenizantów.

  Imprezowiczom bardzo smakował przygotowany przez uczniów klasy III poczęstunek: pizza, szaszłyki, popcorn czy babeczki.

  Cała uroczystość była doskonałą okazją do integrowania się całej społeczności szkolnej a Trzeciakom pozwoliła zaistnieć, jako dobrze zorganizowany zespół klasowy.

  Opiekun warsztatów „Spójrz inaczej”

  Alina Kłos

 • Andrzejki