• Szkoła Podstawowa w Czółnach
Wtorek 22.01.2019

Logo Szkoły

•        Życzenia dla Mariki - Obrazek 1

18.01.2019 roku w piątek odbyło się w Naszej Szkole podsumowanie akcji „Życzenia dla Mariki”. Nasi uczniowie bardzo szybko zmobilizowali się, ponieważ czasu było niewiele, aby zdążyć przed szóstymi urodzinami. Właśnie z tej okazji marzeniem dziewczynki było otrzymać jak najwięcej kartek z życzeniami. Autorzy najładniejszych kartek i życzeń zostali oczywiście nagrodzeni.

Dziękujemy za włączenie się w akcję SU

•       Prelekcja Państwowej Inspekcji Pracy - Obrazek 1

W poniedziałek 14.01.2019 mieliśmy okazję uczestniczyć w prelekcji Państwowej Inspekcji Pracy na temat bezpieczeństwa na wsi. Inspektorzy przedstawili obszerną prezentację, w której zwrócili szczególną uwagę na niebezpieczne miejsca, maszyny i przedmioty, z którymi spotykamy się na co dzień w gospodarstwach. Nasi uczniowie byli bardzo aktywni i chętnie brali udział w dyskusjach.

•   Uczniowie klasy VII dnia 13 grudnia uczestniczyli w projekcie edukacyjnym organizowanym przez Wydział Chemii UMCS Lublin. Na spotkanie składały się 4 bloki tematyczne, odpowiadające konkretnym żywiołom: ognia, wody, powietrza i ziemi.

Uczniowie rozpoczynający swą przygodę z chemią, mieli okazję  w prosty i przejrzysty sposób  poznać zagadnienia związane z życiem codziennym i obecnością chemii wokół nas.

Projekt był realizowany w formie warsztatów laboratoryjnych, miał na celu rozbudzenie ciekawości i aktywności poznawczej uczniów oraz rozwijanie zainteresowań i pasji, a w szczególności tych związanych z chemią. Była to także doskonała okazja do zapoznania się ze środowiskiem  akademickim i Uniwersytetem Marii Curie- Skłodowskiej.

• PROSIMY O PRZYNIESIENIE CIASTA NA KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ
    16 GRUDNIA 2018 R (NIEDZIELA)
    W NIEDRZWICY DUŻEJ

PROSIMY O PRZYNIESIENIE CIASTA DO STOŁÓWKI SZKOLNEJ SP W CZÓŁNACH  W PIĄTEK 14 GRUDNIA W GODZINACH POPOŁUDNIOWYCH ORAZ W SOBOTĘ 15 GRUDNIA
    W GODZ. 8.00-10.00

RADA RODZICÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ
    W CZÓŁNACH

• Poszczególne klasy przygotowują następujące dania:

Klasa 0 – owoce

Klasa I – śledzie

Klasa II – racuchy

Klasa III – sałatka śledziowa

Klasa IV – pierogi

Klasa V – sałatka jarzynowa

Klasa VI – kompot z suszu

Klasa VII – ryba po grecku

Klasa VIII - paszteciki

• Zachęcamy do oddawania głosów na projekt klasy 7 i 8 "Przez tradycję do nowoczesności" :

Głosowanie internetowe na nasz nr 2355 projekt trwa do 13 grudnia 2018r. do północy (23:59).

W głosowaniu internetowym może wziąć udział każdy, kto przed oddaniem pierwszego głosu:

- wejdzie na stronę konkursu - www.projektzklasa.pl,
    - kliknie przycisk „Głosuj” przy wybranej przez siebie pracy konkursowej,
    - wypełni wyświetlony formularz głosowania podając imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu oraz prawidłowo wpisze wyświetlające się hasło internetowe we wskazane pole,
    - aktywuje link, który zostanie automatycznie wysłany na adres e-mail Uczestnika,
    - zaakceptuje Regulamin głosowania oraz wyrazi zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Organizatora w celu niezbędnym do przeprowadzenia głosowania.

• 14 listopada b.r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia. W obecności pani Dyrektor Szkoły, zaproszonych gości, rodziców i uczniów całej szkoły pierwszoklasiści uroczystość rozpoczęli polonezem, następnie zaprezentowali krótki program artystyczny w trakcie, którego zdali egzamin na ucznia. Uczniowie ślubowali na Sztandar Szkoły. Tekst ślubowania odczytał Wójt Gminy pan Adam Kuna. Pani Dyrektor dokonała pasowania, uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Uroczystość ślubowania zakończyliśmy odśpiewaniem Hymnu Szkoły. Następnie rodzice skierowali bardzo ciepłe słowa do dzieci, pani dyrektor  i nauczycieli, po czym przekazali do ogrodu szkolnego drzewo „ klon”. Na zakończenie Rodzice zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek.

• Fundusz Natalii Partyki uruchomił IV edycję programu stypendialnego dla młodych zdolnych sportowców borykających się z trudnościami w rozwoju kariery. To wyjątkowy program, który wspiera młodych, utalentowanych ludzi, szukających dofinansowania swojego rozwoju sportowego. Każde stypendium w ramach funduszu to 10 000 zł. na realizację jasno sprecyzowanych celów sportowych.   Natalia Partyka - czterokrotna mistrzyni paraolimpijska, trzykrotna uczestniczka igrzysk olimpijski

• Szkoła Podstawowa w Czółnach
    Czółna 103