• Szkoła Podstawowa w Czółnach
Środa 17.10.2018

Logo Szkoły

Aktualności

• Z powodu małej ilości chętnych, a tym samym wzrostem kosztów, wycieczka w Pieniny zostaje przeniesiona. Wybierzemy się tam na wiosnę.

• 12.10.2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej. W tym szczególnym dniu życzenia i ciepłe słowa popłynęły w stronę Nauczycieli, emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły. Obecnością zaszczycił nas również Pan Wójt Gminy Niedrzwica Duża. Samorząd Uczniowski wraz z uczniami klasy IV zabrał nas w podróż pociągiem. Na każdej ze stacji czekały zadania do wykonania, ale tym razem nie dla dzieci. Nauczyciele i pracownicy szkoły musieli się zmierzyć z chodzeniem z zamkniętymi oczami po wzorze ułożonym ze skakanki, rozwiązywaniem zadań matematycznych, odgadywaniem zagadek i rysowaniem z zamkniętymi oczami. Najciekawszym zadaniem okazało się odgadywanie o którym z uczniów jest mowa. Wychowawcy musieli domyśleć się tego po ulubionym kolorze, dyscyplinie sportowej, imieniu zwierzaka, czy ilości rodzeństwa. Na koniec na wszystkich czekał sok z cytryny, który należało wypić z uśmiechem na twarzy. Na szczęście na osłodę Samorząd Uczniowski przygotował pyszne, własnoręcznie robione babeczki.

• Jak oddać głos na naszą szkołę w programie „Wzorowa Łazienka”

1. Wejdź na stronę https://www.wzorowalazienka.pl/glosuj, w wyszukiwarkę na stronie wpisz nazwę naszej miejscowości (Czółna) i zatwierdź. W galerii oddaj głos wpisując adres mailowy, na który otrzymasz kod weryfikacyjny  uprawniony do zatwierdzenia głosu. Jeden głos to 1 punkt na koncie szkoły. Liczba Głosów Standardowych możliwa do oddania z jednego adresu email jest ograniczona do 1 dziennie.

Bezpośredni link na stronę naszej galerii gdzie możesz głosować to: https://www.wzorowalazienka.pl/vote/629

• Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału
    w Ogólnopolskim Konkursie Grafiki Komputerowej

„Wyraź to w PIXEL-Ach!”

Edycja II:
    Jak Feniks z popiołów…

• 100. rocznica odzyskania Niepodległości

Szczegółowe informacje znajdziecie w regulaminie konkursu lub

plakat.pdf

regulamin_konkursu_graficznego.pdf

•        Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie Świata”. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Akcja segregacja, 2 x więcej, 2 x czyściej”. Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. W dniu 19 września odbył się krótki apel poświęcony idei akcji „Sprzątanie Świata”. Uczniowie klas starszych przedstawili krótką historię i przesłanie akcji.

W dniu 20 września nauczyciele wraz z uczniami i przedszkolakami udali się w teren w celu pozbierania rozrzuconych śmieci. Sprzątaliśmy teren wokół szkoły, remizy, boiska oraz wzdłuż drogi biegnącej przez Czółna. Pocieszającym jest fakt, że z roku na rok śmieci jest mniej, zwłaszcza na poboczu drogi. Życzylibyśmy sobie, aby nie było ich wcale.

• Dnia 11.09.2018 r. odbędzie się spotkanie rodziców naszej szkoły

Porządek:

• godz. 17:00 - 17:40 zebranie ogólne ze wszystkimi rodzicami uczniów (zadania do realizacji w bieżącym roku szkolnym, realizacja projektu EFS "Nowoczesne szkoły w Gminie Niedrzwica Duża", sprawozdanie komisji rewizyjnej, wybór Rady Rodziców)
    • godz. 17:40 spotkanie rodziców uczniów klas 0 - VIII z wychowawcami i nauczycielami (wymagania edukacyjne, kryteria oceniania, zamierzenia wychowawcze).

Ze względu na ważność omawianych spraw obecność na zebraniu obowiązkowa.

Aktualności

• Szkoła Podstawowa w Czółnach